FANDOM


Łarpia Sail Festival – cykliczna impreza kulturalno-rozrywkowa odbywająca się w Policach, której ideą jest popularyzacja muzyki żeglarskiej oraz pieśni morza.

Historia Edytuj

Festiwal w obecnej formie swoją pierwszą edycję miał w 2008 roku z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego BRAS w Policach oraz Jerzego Nędzusiaka. Idea zorganizowania festiwalu pojawiła się jednak wcześniej, gdy na zakończenie sezonu żeglarskiego w UKŻ BRAS został zaproszony Jerzy Porębski. W roku następnym w Trzebieży podczas otwarcia sezonu żeglarskiego odbył się koncert kilku zespołów wykonujących pieśni związane z tematyką morską.

Od 2008 roku Łarpia Sail Festival odbywa się na początku maja w Policach w Hotelu DOBOSZ. Przez pierwsze dwie edycje organizowany był w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach konkurs młodych talentów, który odbywał się w dniu festiwalu.

Wstęp na festiwal dzięki licznym sponsorom jest zawsze darmowy.

Źródła Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki