FANDOM


Ru-0-r-650,0-n-943588PCHl michal wisniewski

Michał Wiśniewski (ur. 9 września 1972 w Łodzi) – polski wokalista, autor tekstów, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów Spooko i Renia Pączkowska. Założyciel Polskiego Związku Pokera. Pasjonat lotnictwa i rajdów samochodowych. w 2013 roku. wydał swój drugi solowy album pt. La Revolucion

Biografia Edytuj

Mieszkał w Niemczech, gdzie uczęszczał do gimnazjum oraz do szkoły muzycznej – uczył się gry na fortepianie. W młodości podejmował się różnych prac: m.in. pracował w hurtowni cebuli i otworzył własne biuro tłumaczeń. W 1990 próbował jako jedna z pierwszych osób wprowadzić w Polsce plastikowe karty rabatowe.

W latach 90. XX wieku spotkał Jacka Łągwę, z którym planował założyć zespół. W jednym z klubów karaoke spotkali Magdę Femme(późniejszą pierwszą żonę Michała) i założyli wraz z nią zespół Ich Troje. Piosenkarz jest również właścicielem internetowego kasyna Wiśniewski Casino oraz stron o tematyce pokerowej: Wiśniewski Poker oraz Polish Rounders. W styczniu 2003 wraz z zespołem Ich Troje wygrał krajowe eliminacje eurowizyjne z utworem „Keine Grenzen – Żadnych granic”, dzięki czemu reprezentował Polskę podczas finału 48. Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując w nim ostatecznie siódme miejsce[8]. W lutym tego samego roku ogłoszono, że telewizja TVN będzie nadawała reality show Jestem, jaki jestem, w którym przez trzy miesiące śledziła życie prywatne i zawodowe wokalisty[9]. W 2004 roku rozważał udział w maltańskich, ukraińskich bądź austriackich eliminacjach do 50. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w 2005 roku.

Wystąpił w 157. odcinku (pt. Śniacz) serialu Daleko od noszy emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Polsat W 2005 zagrał pierwszoplanową rolę Fraglesa w pełnometrażowej komedii kryminalnej pt. Lawstorant. Rok później po raz drugi wygrał z zespołem krajowe selekcje eurowizyjne, tym razem z utworem „Follow My Heart”, z którym reprezentował Polskę podczas 51. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Atenach, zajmując wówczas 11. miejsce w rundzie półfinałowej imprezy[13]. W 2009 zagrał gościnnie w serialu Niania (TVN).

Od września do listopada 2010 prowadził program „Opowiedz nam swoją historię”, który był emitowany na antenie TVP2. W 2014 zorganizował projekt zatytułowany „Domówka” – koncert Ich Troje, transmitowany na żywo poprzez oficjalny kanał na YouTube.

W 2016 Roku nagrał utwór Krzyk razem z Justyną Majkowską.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki