FANDOM


Morze, moje morze – tytuł dwóch popularnych pieśni szantowych.

EKT Gdynia Edytuj

Słowa polskiej wersji utworu, do muzyki tradycyjnej pieśni szantowej, napisał frontman EKT Gdynia, Jan Wydra. Utwór, zamieszczony na drugiej płycie zespołu, Oczywiście, na stałe wszedł do śpiewników szantowych (i nie tylko) w całym kraju.

Treść Edytuj

Podmiotem ośmiozwrotkowej pieśni jest marynarz dziękujący Morzu Bałtyckiemu za twardą szkołę życia, jaką dało mu ono w młodości. Marynarz nawiązuje również do starych marynarskich wierzeń, przywołując postać boga morza - Neptuna karzącego żeglarzy nieczerpiących radości z wykonywanej pracy.

Cape Cod Edytuj

Pieśń szantowa wykonywana przez zespół szantowo-folkowy Cape Cod. Autorką słów i muzyki do utworu jest Marta Cygan, piosenka ukazała się na pierwszej i jedynej kasecie zespołu - W drodze na Horn.

Treść Edytuj

Mająca trzy zwrotki (plus refren) piosenka przedstawia tęsknotę marynarza za morzem. Dopiero wrócił on z rejsu, doskwiera mu jednak nuda codziennego życia na lądzie: marzy o wolności, której zaznać może tylko na morzu.

Linki zewnętrzne Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki