FANDOM


Encyklopedia muzyki Wikii to wiki, czyli strona internetowa, której zawartość można edytować z poziomu przeglądarki internetowej (można też użyć zewnętrznego programu, zobacz dotyczącą tego pomoc na Wikii). Jej ambicją jest zgromadzić informacje o zespołach muzycznych, muzykach, albumach i wszystkim, co wiąże się z muzyką. Każdy może dodać informacje o zespołach, które zna, a także o zespole lub zespołach, w których gra lub grał.

Projekt posiada szereg zasad, których celem jest zapewnienie wysokiego poziomu encyklopedii i danie gwarancji, że materiały tu zawarte pozostaną wolne i każdy będzie mógł z nich korzystać. Główne zasady są spisane poniżej, możesz też użyć do nawigacji szablonu po prawej stronie.

Zrzeczenie się odpowiedzialnościEdytuj

Nie dajemy żadnej gwarancji co do znajdujących się tu treści, na co użytkownik zgadza się korzystając ze strony. Encyklopedia nie jest tworzona w celach komercyjnych i zarobkowych, a użytkownik korzystając z niej zgadza się zwolnić z odpowiedzialności za znalezione i nieznalezione informacje wszystkie osoby, które uczestniczą w procesie gromadzenia i przetwarzania tych informacji. Zobacz więcej: Muzyka:Zrzeczenie się odpowiedzialności.

Cytowanie źródełEdytuj

Każdy podany fakt należy opatrzeć przypisem, tak, aby treść hasła była sprawdzalna. Dopuszczamy pisanie artykułów na podstawie posiadanych materiałów takich, jak płyty (przykład), książki biograficzne i autobiograficzne, Internet. Dopuszczamy też pisanie o sobie, swoich wydawnictwach i zespołach itd. W takim przypadku, o ile podany są same fakty, strona nie wymaga dodatkowego podawania źródeł. Zobacz więcej: Muzyka:Cytowanie źródeł.

Zasady ochrony prywatnościEdytuj

Informacje znajdujące się w rejestrach naszych serwerów mogą być przechowywane i używane do sumowania informacji o użytkownikach, a także mogą być wykorzystywane w przypadku nadużyć do identyfikowania jednego lub większej liczby użytkowników na okoliczność tego, czy nie są oni określoną osobą, która dopuściła się nadużycia. Zobacz więcej: Muzyka:Zasady ochrony prywatności.

Czego nie umieszczamyEdytuj

W encyklopedii nie umieszczamy pewnych typów treści, dotyczy to zwłaszcza tych, których cechą jest wartościowanie omawianego zagadnienia. W szczególności nie umieszczamy recenzji czy relacji z wydarzeń, ponieważ zawierają element oceny, a piszemy o faktach. Można oczywiście przedstawić fakty na temat jakiegoś wydarzenia muzycznego. W dalszej kolejności nie umieszczamy materiałów, których użycie naruszałoby prawa autorskie, czyli tabulatur, nut do utworów muzycznych, tekstów utworów i samych utworów oraz ich fragmentów (wyjątkiem od tego są okładki albumów, które przesyłany na licencji fair use). Zobacz więcej: Muzyka:Czego nie umieszczamy.

Zobacz teżEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki