FANDOM


Masz jakieś pytanie, na które nie znajdujesz tutaj odpowiedzi? Zadaj je tutaj, a odpowiedź zostanie dodana w ciągu doby.

Jak jest cel projektu?

Celem projektu jest zbudowanie kompletnej i stale aktualizowanej encyklopedii muzyki, przy poszanowaniu pewnych zasad. Zobacz więcej: Muzyka:Czym jest Encyklopedia muzyki Wikii.

Kto za to odpowiada?

Za edycje odpowiedzialni są ich autorzy, ale są tu też osoby, które czują się odpowiedzialne za cały projekt i którym zależy na ciągłym podnoszeniu jego jakości.

Kto to finansuje?

Encyklopedia muzyki Wikii jest finansowana z Google AdWords/AdSense, czyli reklam wyświetlanych po prawej stronie ekranu. W praktyce oznacza to, że jest finansowana przez jej autorów i czytelników.

Czy ta encyklopedia jest wiarygodna?

Staramy się, aby tak było. Między innymi dzięki zasadzie cytowania źródeł i tego, że staramy się pisać wyłącznie o faktach, zachowujemy względnie wysoki poziom prezentacji i wiarygodności podawanych informacji.

Czy znajdę tu to, czego szukam?

Niekoniecznie. Projekt jest w początkowej fazie rozwoju i posiada spore luki. Oznacza to jednak jednocześnie, że możesz je wypełnić, bo Encyklopedię muzyki Wikii każdy może edytować, ponieważ działa ona jako wiki.

Gdzie mogę zgłosić błąd?

Najlepiej na stronie dyskusji danego artykułu. Możesz też samodzielnie i podążając za źródłami poprawić błąd lub nieścisłość, ponieważ ta strona to wiki.

Czym jest wiki?

Wiki to strona internetowa, którą każdy może redagować, czyli zmieniać jej zawartość z poziomu przeglądarki internetowej. To także społeczność, która tworzy zawartość całej strony internetowej.

Czy treści są bezpieczne?

Tak, Wikia, Inc., która jest właścicielem Wikia.com, jest dużą spółką, którą firmują takie nazwiska, jak Jimbo Wales, Jason Richey, Angela Beesley i Gil Penchina, a sama Wikia udostępnia zrzuty baz danych, co oznacza, że w każdej chwili możesz bez żadnych formalności skopiować swoją pracę na dysk twardy.

Czy mogę edytować?

Tak, każdy może edytować strony. Zalecamy jednak wcześniej zapoznać się z zasadami i założyć konto.

O czym mogę pisać?

Każdy pisze tutaj o tym, co lubi. Oznacza to, że do żadnego tematu nie musisz się zmuszać, możesz za to skupić się na swoich własnych fascynacjach muzycznych.

Czy coś muszę?

Powinieneś pamiętać o głównych zasadach, w tym o cytowaniu źródeł i o tym, że piszemy o faktach.

Czy mogę skopiować tutaj cudzy tekst?

Nie, jeżeli nie jest on udostępniony na licencji GFDL. Wszystkie teksty muszą być stworzone unikalne na potrzeby Encyklopedii muzyki Wikii, lub, w wyjątkowych przypadkach, skopiowanych z innych źródeł na licencji GFDL lub kompatybilnej, ale z zasady nie kopiujemy tekstów. Dotyczy to także tekstów obecnych w Wikipedii, z wyjątkiem sytuacji, kiedy jest się ich autorem.

Czy mogę skopiować tutaj swój tekst?

Tak, pamiętaj jednak, że cokolwiek napiszesz, zgadzasz się bezterminowo udostępnić na licencji GFDL. Zastanów się, czy tekst, który chcesz umieścić, nie jest jedną z rzeczy, których nie umieszczamy i pamiętaj, że Twój tekst może być zmieniany, aby mógł zostać doprowadzony do standardów tej encyklopedii.

Czy mogę napisać o sobie?

Jeżeli zajmujesz się muzyką, grasz w zespole, rapujesz, miksujesz, produkujesz lub jesteś związany z muzyką w inny sposób, możesz napisać swoją autobiografię. Pamiętaj jednak, że dotyczy to tylko Ciebie i nie powinieneś raczej pisać biografii swoich kolegów w tym trybie, ale możesz to oczywiście zrobić, jeżeli poprzesz artykuł źródłami.

Czy muszę zakładać konto?

Nie. Wszystkie strony można edytować bez założenia konta, ale konto daje kilka dodatkowych opcji. Wynika to m.in. z faktu, że numer IP, który identyfikuje Cię, kiedy edytujesz bez logowania, może nie być dla Ciebie unikalny, a więc personalizacja jego ustawień mogłaby być myląca dla innych jego użytkowników.

Co daje założenie konta?

Możesz edytować bez założenia konta, ale konto daje dostęp do kilku opcji. Twój numer IP nie będzie widoczny, możesz edytować strony półzabezpieczone, prowadzić listę obserwowanych stron, przenosić strony, konfigurować preferencje.

Jak korzystać z wolnych materiałów?

Po odpowiednim oznaczeniu licencji materiały z tej encyklopedii można kopiować swobodnie w Internecie i poza nim, także wydawać drukiem bez konieczności płacenia tantiem.

Jak aktualne są hasła?

Hasła są zazwyczaj aktualne na dzień ostatniej edycji. Data ostatnie modyfikacji dla każdej strony znajduje się w stopce.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki