FANDOM


Encyklopedia muzyki Wikii jest stroną tworzoną przez fanów muzyki. Każdy powinien pisać przede wszystkim o tym, co lubi i czego słucha i słuchał, a co uważa za celowe uwiecznić z powodu dawnych i obecnych fascynacji. Uczestnictwo tutaj jest zupełnie dobrowolne i dopóki nie jesteś administratorem, nie masz wobec strony żadnych obowiązków. Pamiętaj jednak o tym, że informacje, które umieszczasz, muszą być sprawdzalne. Wierzymy, że w ten sposób uda się skompletować wiedzę na temat muzyki. Nie ma bowiem takiego zespołu czy zjawiska w muzyce, które nie posiadałoby jakiegoś fana, przekonanego o tym, że warto gdzieś je uwiecznić. Jeżeli nawet taki fan się nie znajdzie, to sam zespół czy muzyk może wprowadzić takie informacje. A jeżeli nawet osoba zainteresowana uważa, że nie warto niczego uwieczniać, to może tak być w istocie.

Szczególne cenne dla encyklopedii są materiały źródłowe, czyli w tym przypadku oryginalnie wydane nagrania, na podstawie których można napisać kompletne hasło o danym wydawnictwie. Również encyklopedie specjalistyczne dotyczące muzyki lub tylko konkretnych gatunków muzyki, biografie i autobiografie wydane drukiem, ziny itd. są użyteczne i bardzo dobrze widziane. Na podstawie takich materiałów można napisać dobry artykuł, należy jednak pamiętać o tym, aby nie łamać praw autorskich do tekstów, ale i o tym, że według ustawy o prawie autorskim utworem chronionym prawem autorskim nie są wszelkie proste informacje pozbawione komentarza, czy też oceny[1], a więc o ile ktoś pisze wyłącznie o faktach, nie musi martwić się o to, że łamie prawo. Można powiedzieć, że w praktyce informacja jako taka nie jest przedmiotem prawa autorskiego, a jedynie jej opracowanie. Z tego też powodu tworzenie Encyklopedii muzyki Wikii jest możliwe i dostępne dla każdego.

Przypisy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki