FANDOM


Muzyka to encyklopedia internetowa zawierająca informacje o muzyce. Edytując ją należy przestrzegać ogólnych zasad netykiety oraz lokalnych zasad opisanych na tej stronie. Nad zawartością Muzyki czuwają administratorzy. Za edycje odpowiedzialni są ich autorzy, ale są tu też osoby, które czują się odpowiedzialne za cały projekt i którym zależy na ciągłym podnoszeniu jego jakości.

Zabronione jest

  • Publikowanie spamu, wandalizmów, treści wulgarnych i obraźliwych,
  • zamieszczanie artykułów niezwiązanych z Muzyką (administrator może je usunąć bez informowania użytkownika),
  • zamieszczanie chronionych prawami autorskimi plików graficznych, multimedialnych oraz artykułów (administrator może skontaktować się z autorami plików o ewentualną zgodę na publikacje; więcej tutaj),
  • zamieszczania próbek muzycznych, tekstów muzycznych, tabulatorów, recenzji i infoboksów (szczegółowe informacje tutaj).

Komunikacja

Głównymi kanałami komunikacji są:

Podstawowym kanałem komunikacji jest forum. Komunikacja na czacie jest szybsza, ale na forum można uzyskać dokładniejszą odpowiedź oraz może zostać wykorzystana później przez nowych userów.

Wszystkie wiadomości na Tablicach wiadomości podpisujemy czterema tyldami: ~~~~

Głównymi zadaniami czatu są udzielanie pomocy oraz integracja użytkowników. Pytania o pomoc najlepiej kierować do wszystkich. W stosunku do nowych osób zachowujemy się przyjaźnie. Nad czatem oprócz administratorów czuwają moderatorzy. Upomnienia czy sugestie ze strony administratora i moderatora mają taką samą wartość.

Na forum określamy tytuły precyzyjnie. Wątki zatytułowane „Pomocy!” lub „Czemu?” mogą zostać usunięte przez administratora bez odpowiedzi na zadane pytanie. Opisując problem, podaj linki lub screenshoty. Wątek na forum może zostać także usunięty, jeżeli daną odpowiedź znajdziesz na stronach meta, na stronach pomocy lub na innym wątku na forum.

Przesyłanie plików

Tytuł pliku musi być jasny. Przypadkowy ciąg znaków jest niemile widziany, a tytuł taki może zostać zmieniony przez administratora. W opisie uzupełnij informacje o pliku: co przedstawia, źródło grafiki, jej autora oraz ew. datę i inne wersję pliku. Następnie wybierz licencję z pola licencja. Pliki z brakiem licencji oraz z błędną licencją mogą zostać usunięte.

Strony pomocy

Muzyka zawiera strony pomocy dostępne dzięki Centrum Społeczności. Ich głównym celem jest ułatwienie edytorom dotarcia do poszukujących przez nich informacji związanych z edytowaniem i prowadzeniem wiki. Strony pomocy można edytować tylko na Centrum Społeczności.

Źródła informacji

Muzyka stara się, by wszystkie artykuły posiadały odpowiednie źródła. Dozwolone jest pytanie się samych muzyków o informacje na temat ich działalności (więcej tutaj). W przypadku braku jakikolwiek źródeł można napisać artykuł na specjalnych warunkach. Informacje, w jaki sposób można dodawać źródła do artykułu zawiera ta strona.

Inne

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki