FANDOM


Poerocks (początkowo Elektra) – polski zespół punkrockowy z Wrocławia. Liderem zespołu był Waldemar "Ace" Mleczko.

Historia zespołu Edytuj

Zespól założyli uczniowie VIIc z podstawówki na Trwałej[1]. Pierwszy koncert zespół zagrał na szkolnym przeglądzie zespołów harcerskich. Muzycy zagrali koncert na gitarach akustycznych, do których wsadzili mikrofony[1]. Perkusista postawił werbel na stołku, a talerz przewiesił sznurem przez żyrandol i ołówek[1]. Pomimo dobrego przyjęcia przez młodą publiczność, muzycy zostali karnie wyrzuceni z ZHP za skandaliczny występ i obrazę munduru harcerskiego[1].

Po pierwszym koncercie zespół zmienił nazwę na Poerocks oraz rozpoczął granie muzyki punkrockowej. Nazwa zespołu pochodziła od słów power i rocks[1].

Pierwszy oficjalny koncert punkowy Poerocks zagrał w 1979 roku w klubie Pod Jaworami. Pomimo braku reklamy (Poerocks poinformowała tylko lokalną prasę o koncercie), zespół zgromadził około 500 osób[1]. Po koncercie muzycy wraz z widzami koncertu przeszli klubu do ulicy Świdnickiej[2]. Pochód przerwała milicja.

W 1980 roku Poerocks wystąpiło na I Ogólnopolskim Przeglądzie Nowej Fali w Kołobrzegu (obok zespołów KSU, Tilt, Kryzys i Deadlock).

Zespół początkowo nie grał muzyki antykomunistycznej. Z czasem teksty zespołu ewoluowały.

Poerocks z czasem przestał grać punkrocka. Część muzyków z Poerocks stworzyła z czasem hard rockowy Poerox[1].

Przypisy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki