FANDOM


Pyza (także Dawid Pop) – polska keyboardzista, wokalistka, działająca w 1980 roku w Tilcie[1], Kanale[2], Białych Wulkanach[3] oraz raz gościnnie w Kryzysie[2]. Tomasz Lipiński tak wspominał pracę z Pyzą:

Wymyśliliśmy sobie żeby był jeszcze klawisz, na zasadzie - a może jest ktoś kto tam trochę gra...- i Pyza tak „trochę grała.[2]

Pyza zagrała w ostatnich koncertach Tiltu przed powstaniem Brygady Kryzys (w bytomski Pyrliku, na festiwalu w Toruniu, na Diaforach w warszawskim remoncie)[2].

Po odejściu z Tiltu działała w zespole Jacka "Lutera" Lenartowicza Białe Wulkany[2] (wspierając wokalnie Pole "Rybę" Mazur)[3]. W 1981 wyjechała do Berlina[1]. Mirosław Szatkowski (jeden z wokalistów Deadlocka) przyznał, że Pyza zamieszkała w opuszczonym budynku i miała duże problemy[2]. W Berlinie też założyła z Rafałem "Różą" Wydlarskim zespół Living Spirits[2].

Dyskografia Edytuj

Przypisy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki