FANDOM


Trawnik – polski zespół wykonujący muzykę punk, ska i reggae. Zespół powstał w 1982 roku w Warszawie[1].

Historia Edytuj

Zespół powstał w 1982 roku na bazie formacji Differ[1]. Nazwę zespołu stworzył Henryk Wasążnik[2]. Początkowo grał mieszankę punk rocka z ska. Grupa początkowo grała covery takich wykonawców jak: The Beatles, The Rolling Stones czy Chuck Berry[2]. Sami muzycy nie mieli zamiaru grać muzyki, która kojarzyła im się z chuligaństwem[1]. Zespół ćwiczyć w warszawskim remoncie obok grup TZN Xenna czy Deuter[1]. W 1983 roku grupa musiała zawiesić działalność[1].

Zespół wrócił do grania w latach 90. po namowach Kuby Sienkiewicza[1]. W 1995 roku ukazał się album Trawnik i czarodzieje. Po roku koncertowania zespół zawiesił działalność z powodu śmierci saksofonisty Henryka Wasążnika[1].

Po marazmie zespołu, do grupy trafił Wojciech Szewko, który przyczynił się do powstania dwóch kolejnych płyt: Sztajerska (2000) i FAFARAFA (2003)[1].

Obecny skład Edytuj

[1]

Dyskografia Edytuj

[1]

Przypisy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki