Muzyka
Advertisement
Ten artykuł dotyczy polskiego zina. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.

Wolfpack – polski zin o muzyce metalowej, ukazujący się w latach 20002002. Był tworzony przez osoby m.in. z Lublina, Zielonej Góry i Tczewa. Logo i nazwa zostały zaczerpnięte od szwedzkiego zespołu o tej samej nazwie[1], który w 2000 zmienił nazwę na Wolfbrigade[2]. Zostały wydane trzy numery.

Wszystkie numery były monochromatyczne i wydane w twardej okładce. Numeracja była odwrócona i zaczynała się od numeru setnego, kolejne były numery dziewięćdziesiąty dziewiąty i dziewięćdziesiąty ósmy. Oprawę graficzną wykonał Łukasz Jaszak[3]. Wolfpack zawierał wywiady, artykuły o zespołach, recenzje wydawnictw muzycznych, felietony.

Wolfpack #100[]

Pierwszy numer (#100) był datowany na 24 grudnia 2000, liczył 52 strony.

W numerze zamieszczone były wywiady z zespołami Gernoth, Necrodeath, Darkthrone, Holocaust, Manowar, Deceased, October 31, Terror 2000, Unpure, Agathocles, Sadistik Exekution, Witchmaster, Gehennah, Nifelheim; wywiady z Mariuszem „Gizmo” Podgórnym[4], Dariuszem Puchem, Tomaszem Krajewskim i Nico Clauxem (Francuzem, zdiagnozowanym paranoikiem schizofrenicznym, skazanym na dwanaście więzienia za zabójstwo pierwszego stopnia, napad z bronią w ręku i sześć włamań do grobów). Numer zawierał artykuły o zespołach Pentagram, Mayhem, Winter, Demon i Infernö.

Wolfpack #99[]

Drugi (#99) numer był ręcznie numerowany do 666 egzemplarzy, liczył 52 strony.

W numerze zamieszczone były wywiady z zespołami Absu, Aura Noir, Witchburner, Deströyer 666, Nocturnal Breed, Gosped Of The Horns, Azarath, Satanarchy, Hangöver, Catholicon, Incinerator, Sathanas, Conqueror, Murder Squad, Surrender of Divinity; wywiady z Primitive Art Records, Ronniem Ripperem, Rokiem i Quorthonem. Numer zawierał artykuły o zespołach Bulldoger, fikcyjnym Shadowfall, Assassin, Devilyn (relacja z sesji nagraniowej) i Forbidden Dimension.

Wolfpack #98[]

Trzeci numer liczył 60 stron, wraz z nim ukazała się kompilacja Bang or be banged!

W numerze zamieszczone były wywiady z zespołami Desaster, Impaled Nazarene, Blasphemy, Dornenreich, Witchmaster, Bewitched, Arkhon Infaustus, Unpure, Carpathian Forest, Morbosidad, Stillborn, Anima Damnata, Watain, Bestial Mockery i Nocturnal. Numer zawierał artykuły o zespołach Necrosanct, Goatsodomizer, Unholy Massacre, Apocalyptic Raids i Rotting Head.

Niektórzy autorzy tekstów[]

  • Łukasz Jaszak („Mr. Devastation”, „Hellbastard”, „Panzergeneral Hellbastard”, „Hellhound Warpig”)
  • Paweł Grzesiuk („Gipson”, „Paul Gipson”)
  • Krzysztof Słyż
  • Arkadiusz Malczewski („Hrimgrimnir Beherit”[5][6])
  • Andrzej Zdrojewski („Longinus”)

Zobacz też[]

Przypisy


Źródła[]

  • Wolfpack #100, 24 grudnia 2000, Lublin
  • Wolfpack #99, 2001, Lublin
  • Wolfpack #98, marzec 2002, Lublin
Advertisement